A Civil kerekasztal fő célja
A Kerekasztal a partneri viszony kialakításával, illetve fenntartásával biztosítja a társadalmi szervezetek részvételét a városi döntéshozatalban.
A család a legelső és érzelmileg mindvégig a legjelentősebb közösség életünkben, amely a társas viselkedés szokásrendjébe vezet bennünket. Az egyén és a társadalom közti közvetítő kiscsoport. A kultúra szokásait, szabályait, a külső elvárásokat jórészt itt tanuljuk meg.
A család szerepe és fontossága, működőképessége nem elhanyagolható terület. Projektünkkel kívántunk hozzájárulni ahhoz, hogy a régi szerepét és jelentőségét visszaszerezze. Projektünkbe gyermekes – a gyermekvállalás után a munkaerőpiacra visszatérni szándékozó szülőknek, valamint a hátrányos helyzetű, nagycsaládos és többgyermekes családokat igyekeztünk bevonni.
Alapvető célunk, hogy komplex szolgáltatásnyújtással elősegítsük a nők és férfiak társadalmi egyenlőségének, harmonikus együttműködését, a munka és a család összeegyeztethetőségével kapcsolatos ismeretek és kompetencia –fejlesztést, a nemzedékek közti együttműködés megerősítését, a családok egymást segítő közösségeinek megerősítését. Együtt működési megállapodást kötöttünk 6 civil szervezettel, akik a közösségépítő programok megvalósítását segítették. Programjaink hozzájárultak ahhoz, hogy a családon belül harmonikusabb kapcsolatot tudjanak kialakítani.
Konfliktuskezelési képzést tartottunk 3* 30 órában - 20-20 fős csoportban. E programra először alig akartak jelentkezni, később pedig azt mondták, hogy mil A konfliktuskezelési stratégiákat az önérvényesítés és az együttműködés kombinációiként lehet leírni,